Databáze nebezpečných výrobků

lepidlo na dřevo, gumu, plast, kov, papír a kůži

Hlásenie RAPEX 12/2020

3 g rychleschnoucího lepidla na bázi kyanoakrylátu v kovové tubě s dávkovací tryskou a šroubovacím uzávěrem. Prodává se v sadě 12 kusů.

Kategórie Záhrada, dielňa, hobby - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek obsahuje nadměrné množství chloroformu (naměřená koncentrace 3,6 % hmotnostních). Chloroform ve vysokých dávkách způsobuje podráždění kůže a při vdechnutí nebo požití může poškodit zdraví.

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (dovozce).

Dátum vydania 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť