Databáze nebezpečných výrobků

Leopard Hračka závodní auta

Hlásenie RAPEX 7/2010
Jedná se o závodní automobily v různých barvách. Popis obalu: válec, který je označený takto: Racing a různá označení v angličtině. Nálepka nese značku, označení CE a symbol označující, že hračka není vhodná pro děti do 36 měsíců věku.

Typ výrobku model č. 223-4B
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Porezanie
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje riziko pořezání, protože kola jdou velmi snadno odejmout, čímž se vystavují nápravy, které mají ostré části.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čiarový kód 8435273232131
Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Dátum vydania 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť