Databáze nebezpečných výrobků

Aquadistri Lampa k akváriu - SF Aqua Qube Light

Hlásenie RAPEX 17/2010
Přenosná lampa pro akvárium se skládá z adaptéru na napájecí zástrčce, napájecího kabelu, vypínače a zásuvky se zářivkou. Lampa je dodávána s Aqua-Qube 15 malým akváriem (černé nebo šedé) a je také prodávána samostatně.

Typ výrobku 333097
Kategórie Domácnosť - Elektrické zariadenia - svetlá
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem, protože voda může proniknout do prostoru objímky, kde jsou části pod proudem.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normy EN 60598.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Francie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů prodejcem.
Dátum vydania 27.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť