Databáze nebezpečných výrobků

Bakugan koloběžka "Monopattino"

Hlásenie RAPEX 1/2013

Koloběžka pro děti starší 4 let s kresbami na základně. Zabalena v kartonové krabici s obrázky koloběžky. Na štítku na krabici je referenční číslo a čárový kód.

Typ výrobku Ref. GPZ11766
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože prostor mezi skládacími nebo posuvnými prvky není dostatečný. Do těchto míst mezi koly a vidlicí by se mohly zachytit dětské prsty.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čiarový kód 8005163117666
Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 15.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť