Databáza nebezpečných výrobkov

KN95 respirátor

Hlásenie RAPEX 1/2022

5 bílých pětivrstvých dýchacích masek označených pouze nápisem KN95 GB2626-2006 s viditelným klipem na nos ve fóliovém obalu s černým potiskem "Protective mask KN95". Výrobek se prodává online, zejména prostřednictvím služby eBay pod číslem 224389518393.

Zabaleno v plastovém obalu s černým potiskem 'KN95 protective mask', chybí údaje o výrobci.

Typ výrobku ochranná maska KN95
Kategórie Ostatné - Ochranné pomôcky
Riziko Zdravotné
Nebezpečenstvo

Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: až 57 %) a maska se správně nepřizpůsobí obličeji. V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí řádně chránit. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: zastavení prodeje (dovozce).

Povinná opatření: zastavení prodeje.

Dátum vydania 11.01.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť