Databáze nebezpečných výrobků

EMY POWER jednoplotýnkový vařič

Hlásenie RAPEX 27/2019

Jednoplotýnkový elektrický vařič zabalený v kartonové krabici, která obsahuje, kromě spotřebiče, uživatelskou příručku v italštině, angličtině, portugalštině a španělštině. Vnější plášť je vyroben výhradně z kovu.

Typ výrobku YQ-1015A 6304298
Kategórie Domácnosť - Elektrospotrebiče
Riziko Popálenie, úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Elektrická izolace není dostatečná, což může vést k úrazu elektrickým proudem. Výrobek a napájecí kabel se navíc přehřívají. O horké povrchy by se uživatel mohl popálit.
 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 60335.

Čiarový kód 8056046042988
Krajina záchytu Ohlasujúci: Itálie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Dátum vydania 08.07.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť