Databáze nebezpečných výrobků

Gyroscope Hračka - vrtulník "Digital Proportional R/C Coaxial Helicopter Model"

Hlásenie RAPEX 43/2011

Kovový vrtulník na dálkové ovládání se síťovou nabíječkou. Hračka se prodává v kartonové krabici označenou jménem značky, CE, značením, že je vhodná pro děti starší 8 let a zemí původu.

Typ výrobku MI
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože nabíječka, která se připojuje do sítě umožňuje přístup k částem pod proudem.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Celní úřady zakázaly dovoz.

Dátum vydania 03.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť