Databáze nebezpečných výrobků

PIR hračka na klíček

Hlásenie RAPEX 23/2013

Plastová hračka na klíček ve tvaru želvy, která se pohybuje na třech kolech. Střední část krunýře je průhledná a uvnitř je kulička, která se volně pohybuje v drážce. Povrch je pokryt reflexní folií a natáčecí knoflík je na kovovém drátu. Na štítku jsou informace o výrobci, věkové určení, značka CE a návod.

Typ výrobku CHT1151A12
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie, zranenie
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože se snadno mohou uvolnit malé části (kovový drát a natáčecí knoflík), které by malé děti mohly vložit do úst.  Kovový drát má navíc ostré konce, které by mohly způsobit zranění.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čiarový kód 5901353048617
Krajina záchytu Ohlasujúci: Polsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 23.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť