Databáze nebezpečných výrobků

hrací telefon PHONE MUSICAL TOYS

Hlásenie RAPEX 12/2019

Modrý plastový telefon. Výrobek je dodávaný v blisteru s papírovou zadní částí.

Typ výrobku MPH81515
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Ohrožení životního prostředí, zdravotné
Nebezpečenstvo

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, což umožňuje přístup ke knoflíkovým bateriím. Dítě je může dát do úst a polknout, což by mohlo způsobit poškození gastrointestinálního traktu dítěte.
Použité pájky obsahují příliš kadmia a olova (naměřené hodnoty do 0.19 % a 77.3 % hmotnostních). Kadmium a olovo představují riziko pro životní prostředí. 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115 a požadavky směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS2).

Čiarový kód 5900368815153
Krajina záchytu Ohlasujúci: Lotyšsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: zničení výrobku (prodejce).

Dátum vydania 14.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť