Databáza nebezpečných výrobkov

Globo foukací fixy

Hlásenie RAPEX 32/2019

Výrobek byl stažen z databáze hlášením RAPEX č. 50/2019 na základě rozhodnutí příslušného úřadu vzhledem k výsledkům nových testů.

Barevné foukací fixy.

Typ výrobku položka GB8004-8
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek obsahuje různé chemické látky jako kadmium (naměřená hodnota do 0,66 % hmotnostních) a olovo (naměřená hodnota do 1,32 mg/kg). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a může způsobit rakovinu. Vystavení olovu může mít za následek těžkou a nevratnou neurotoxicitu, zejména u dětí. Pro tento účel nebyla stanovena bezpečná prahová hodnota expozice.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-3.

Čiarový kód šarže 13399- 02701
Krajina záchytu Ohlasujúci: Itálie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (výrobce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://www.globo.it/

Dátum vydania 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť