Databáze nebezpečných výrobků

VISION elektrický nůž "Electric Knife"

Hlásenie RAPEX 50/2013

Elektrický nůž s bílým krytem a vyměnitelnými čepelemi. Výrobek je vybaven zástrčkou typu používaného ve Velké Británii, a proto je připojen i adaptér zástrčky. Značení na adaptéru: CE, 10/16A 250V~. Obal: průhledný plastový sáček.

Typ výrobku Model: EL09, série SC104426
Kategórie Domácnosť - Elektrospotrebiče
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Adaptér zástrčky umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Při zapojení zástrčky maďarského typu do zásuvkové části adaptéru je přerušen zemnicí ochranný obvod.

Krajina pôvodu Čína
Čiarový kód 5 051898 825355
Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Dátum vydania 01.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť