Databáze nebezpečných výrobků

Surker elektrický holicí strojek "RECHARGEABLE SHAVER"

Hlásenie RAPEX 8/2019

Nabíjecí dvojitý vratný holicí strojek s vestavěnou baterií, kterou lze nabíjet prostřednictvím dodávané sady pro připojení k síti. Prodává se v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku RSCW-2015 REF: 10105
Kategórie Domácnosť - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Rozměry zásuvky síťového kabelu holicího strojku nejsou vhodné. Uživatel by se mohl dotknout částí pod napětím při připojování síťového kabelu k holicímu strojku, což by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem. Izolace mezi živými částmi a přístupným kovovým pouzdrem je nedostatečná. V důsledku toho by mohly být přístupné součásti pod napětím a mohlo by to způsobit, že uživatel při držení holicího stroje utrpí úraz elektrickým proudem. 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje požadavkům směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normě EN 60335.

Čiarový kód 6 955519 320153 (na obalu); 5 995858 101052 (na štítku)
Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (distributor).

Dátum vydania 08.03.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť