Databáze nebezpečných výrobků

Lexxa Durable X digitální multimetr

Hlásenie RAPEX 13/2020

Digitální multimetr na maximum 250 V a/nebo 10 A s USB vstupem.

Typ výrobku HY6300B (výrobek 434 630)
Kategórie Domácnosť – testy domácich potrieb a spotrebičov - Elektrické zariadenia - ostatné
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Elektrická pevnost výrobku a izolace, povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a přístupným sekundárním obvodem (USB vstup) nejsou dostatečné. V důsledku toho by mohly být přístupné části pod napětí, čímž se zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 61010-1, EN 61010-2-033 a EN 61010-031.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Finsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Dátum vydania 29.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť