Databáze nebezpečných výrobků

Kodak Digitální kamera "ZX5"

Hlásenie RAPEX 18/2013

Digitální kamera s plastovým USB adaptérem s tříkolíkovou zástrčkou. Údaje na adaptéru: model č. A1299, "Power Adaptor", Emerson Network Power (může být padělek). Adaptér nebyl součástí originálního balení Kodak.

Typ výrobku ZX5 (všechny barvy)
Kategórie Domácnosť - Elektrospotrebiče
Riziko Požiar, úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Horní díl adaptéru je pouze naklapnutý na svém místě a chybí zádržný šroub. Uživatel se tak může dostat k částem pod napětím. Adaptér se také může při provozu přehřát.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD).

Krajina záchytu Ohlasujúci: Lucembursko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů a dočasný zákaz prodeje, nabízení a vystavování zboží.

Dátum vydania 19.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť