Databáze nebezpečných výrobků

99 PLASTY-M HOME PRODUCTS Dětský mobilní telefon

Hlásenie RAPEX 1/2010
Dětský mobilní telefon s obrázkem Spidermana a logem na displeji a na obalu. Napájen dvěma 1,5 V bateriemi (LR44), které jsou součástí přístroje. Výrobek je zabalen v kartonové krabici s varováním a informacemi v angličtině. Tento výrobek je padělek

Typ výrobku B066-40
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Poškodenie sluchu
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože úroveň hlasitosti je příliš vysoká (98 dB) pro hračku, která se používá v blízkosti ucha.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čiarový kód 59007440601192
Krajina záchytu Ohlasujúci: Polsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady nařídily stažení výrobku z trhu.
Dátum vydania 05.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť