Databáze nebezpečných výrobků

PRIMARK dětské sandály

Hlásenie RAPEX 26/2013

Dětské gumové sandály ve velikostech 21 a 23 zabalené v kartonových krabicích. Jsou ozdobeny různými prvky (motýli, květiny a mořští koníci) a mají štítek se značkou a referenčním číslem.

Typ výrobku Ref.: 325714, 3257322, 3257381 a 3257391
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože ozdoby ve střední části bot lze snadno oddělit a děti je mohou vložit do úst.

Krajina pôvodu Čína
Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz. 

Dátum vydania 12.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť