Databáze nebezpečných výrobků

„Bücürük” Dětské kalhoty

Hlásenie RAPEX 28/2012

Chlapecké sportovní kalhoty. U pasu je nepřipevněná šňůrka. Barvy: modrá s bílým pruhem a bílými šňůrkami, šedá se žlutými šňůrkami a pruhem. Na jedné nohavici je aplikace se Spidermanem a nápis: „The Amazing Spider-Man” (výrobek může být padělek).

Typ výrobku zboží č. 12264
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli šňůrce u pasu, která není připevněná alespoň na jednom místě k oděvu a dítě by ji mohlo vytáhnout.

Krajina pôvodu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čiarový kód 8690123414215
Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 23.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť