Databáze nebezpečných výrobků

Creaciones Baby-Ferr dětské body

Hlásenie RAPEX 14/2015

Modrobílé body bez obalu. K manžetě je připevněn štítek s obrázkem medvěda s deštníkem, se značkou, sériovým číslem a velikostí (3 měsíce).

Typ výrobku Pelele Serie 5251, 3 Meses
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Udusenie, zranenie
Nebezpečenstvo

Výrobek má knoflíky, které se mohou snadno oddělit a hrozí udušení. Stuha u pasu se navíc může zachytit za předměty a způsobit zranění.

Krajina pôvodu Španělsko
Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 14.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť