Databáze nebezpečných výrobků

Brestil Dětská síťová ohrádka - Madrid

Hlásenie RAPEX 4/2010
Dětská síťová ohrádka s maximální nosností 15 kg, skládající se z rámu z kovových skládacích tenkostěných trubek, skládacích nohou a síťových stěn. Dno je vyrobené z PVC s obrázky medvídků. Zabaleno v průhledném plastovém obalu se štítkem a varováním v italštině a angličtině.

Typ výrobku 506
Kategórie Deti - Deti - vybavenie
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli nechráněným ostrým hranám na trubkách, které jsou přístupné dítěti.
Krajina pôvodu Itálie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 12227.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady zakázaly prodej. Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů.
Dátum vydania 26.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

 • Eva 21.5.2011 10:10

  Přesně tuhle ohrádku máme doma,máme ji z bazaru a zatím se nic nestalo,ale malá si stoupne občas i ven z podložky do síťky,tak se bojím,aby se to neprotrhlo.

  reagovať

  R R
  • Daniela J. 16.12.2018 19:13

   Take ji mam doma ale neprijde mi na pohled tak nebezpecna.Te sitce na 100 pro neverim.

   reagovať

   R R
Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť