Databáze nebezpečných výrobků

Baray dětská sada oblečení

Hlásenie RAPEX 36/2017

Dětská souprava, která se skládá z krátkých kalhot a vrchního dílu (velikosti do 7 let). Dvě barevné verze: oranžová a tmavě modrá. Na horním dílu je výšivka třešní a šortky jsou bílé s červenými / tmavě modrými tečkami. V horní části jsou šňůrky, které se zavazují na ramenou.

Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Uškrtenie, zranenie
Nebezpečenstvo

Šňůrky v oblasti hlavy, krku a ramen se mohou zachytit během různých činností dítěte, což by mohlo vést ke zranění nebo uškrcení.

Krajina pôvodu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.

Čiarový kód 2309198605188
Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (prodejce).

Dátum vydania 10.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť