Databáza nebezpečných výrobkov

BIBEX dětská patrová postel

Hlásenie RAPEX 24/2022

Bíle lakovaná dětská patrová postel z masivu (volitelné příslušenství, s horní policí). Výrobek se prodává online, zejména prostřednictvím společnosti Amazon.

Kategórie Domácnosť - Nábytok
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo

Otvor v bezpečnostních zábranách u horního lůžka je příliš široký. Dítě může tímto otvorem vypadnout z postele a utrpět zranění.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o obecné bezpečnosti výrobků ani příslušné evropské normy 747.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Francie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Platné od: 11/02/2022

Dátum vydania 21.06.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť