Databáze nebezpečných výrobků

dětská bryndák "Baby-Lätzchen"

Hlásenie RAPEX 29/2013

Sada sedmi různých bryndáčků z froté. Na přední straně je barevný potisk se zvířaty a dny v týdnu. Zadní strana je z bílého froté. Lemování a šňůrky mají různé barvy (tmavě modrá, červená, tyrkysová, žlutá).

Kategórie Deti - Deti - vybavenie
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje azobarviva, která uvolňují karcinogenní amin 4-aminoazobenzen v koncentraci 159 mg/kg. To přesahuje limit 30 mg/kg.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čiarový kód 4002840016162
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 05.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť