Databáze nebezpečných výrobků

dekorativní žluté hrozny, žlutá jablka, žluté hrušky, broskve

Hlásenie RAPEX 2/2020

1. Hrozen vína se žlutými  plody, které se mohou snadno oddělit, vyrobený z umělé hmoty - silikonu. 2. Žlutá jablka z pěny Styro. 3. Hrušky z pěny Styro .4. Broskve z pěny Styro..

Kategórie Ostatné - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Kvůli svému tvaru, barvě, vzhledu a velikosti mohou být výrobky zaměněny s potravinami. Z výrobků se mohou snadno oddělit malé části, což by mohlo malé děti vést k tomu, aby je vložily do úst a hrozí udušení.  

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 87/357/EEC.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Dátum vydania 12.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť