Databáze nebezpečných výrobků

Deiters / Oktoberzauber kožené kalhoty "Siggi"

Hlásenie RAPEX 1/2021

Tradiční kožené kalhoty, svršek z černé kůže s barevnou výšivkou (květinové motivy i lebky a hlavy zvířat), s kapsami na přední a zadní straně, šlemi a náprsenkou z černé kůže a světle hnědé látky, vnitřní podšívka z černé látky.

Výrobek byl prodáván také online.

Typ výrobku Kožené kalhoty - Lederhose Siggi L, 6466-001-007
Kategórie Oblečenie a obuv - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

V různých kožených částech tradičních pánských kožených kalhot byly zjištěny hladiny šestimocného chromu až 6,7 mg/kg. Šestimocný chrom má dráždivý účinek a může vyvolat alergické reakce.
 

Krajina pôvodu Pákistán
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čiarový kód 4015678646623
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, odstranění výrobku z nabídky online prodejců, zastavení prodeje, varování spotřebitelů před riziky, stažení výrobku z trhu (dovozce).

Dátum vydania 12.01.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť