Databáze nebezpečných výrobků

Tropical Dámská obuv

Hlásenie RAPEX 32/2010
Plátěná dámská obuv s mělkými krepovými podrážkami. Černá, vyrobená z tkaniny (špička a pata) a tkaničkou, s viditelnými stehy upevňujícími pryžovou podešev k podrážce boty. Textilní špička a pata obuvi jsou připojeny černou tkaničkou, která je drží na nohou, aby bota nemohla sklouznout. Vložka boty je rovněž z černé textilie.

Typ výrobku E-692J černá
Kategórie Šport a turistika - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje dimethyl (DMF) v obuvi a v balení: 
horní/stélka: 1,1 mg/kg; 
plátěný motouz podešev: 8,6 mg/kg; 
kartonová krabice: 0,7 mg/kg.
Krajina pôvodu Bangladéš
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Itálie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Dátum vydania 10.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť