Databáze nebezpečných výrobků

STOW cestovní adaptér zásuvky "Slimmest Travel Adaptor"

Hlásenie RAPEX 33/2018

Mezinárodní cestovní adaptér s rozkládacími zástrčkami a výstupními porty pro zástrčky střídavého proudu a připojení USB.

Typ výrobku YT-TA
Kategórie Domácnosť - Elektrické zariadenia - ostatné
Riziko Úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Různé zástrčky lze otevřít současně a jsou elektricky spojeny. Je možné jednopólové zasunutí zástrčky. Pokud je jedna ze zástrček nebo jeden kolík vložen do zásuvky, může se uživatel dotknout kolíků druhé zástrčky nebo zbývajícího kolíku a utrpět úraz elektrickým proudem.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí, příslušné evropské normy EN 60950 a národní normy BS1363.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (dovozce).

Dátum vydania 14.09.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť