Databáze nebezpečných výrobků

Afrin´s Černá henna (barva na vlasy)

Hlásenie RAPEX 23/2012

Potištěný vnější karton obsahuje šest potištěných váčků, každý se svařeným sáčkem z hliníkové folie a návodem k použití. V každém sáčku s folie je dále potištěný sáček s 10g výrobku.

Kategórie Zdravie a kozmetika - Kozmetika
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 10,9% parafenylendiaminu (PPD), který je klasifikován jako zdraví ohrožující. Oxidační barvy na vlasy obsahují tzv. spojovací látky, které vážou PPD a zabraňují dalším reakcím, které by vyprodukovali látky ohrožující zdraví. Této barvě tyto spojovací látky nejsou, a proto se nejedná o oxidační barvu, pro kterou je přítomnost PPD povolena.

Krajina pôvodu Indie
Čiarový kód 8906010540036
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 24.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť