Databáze nebezpečných výrobků

čelenka se svítícími rohy

Hlásenie RAPEX 48/2019

Plastová čelenka s modrými svítícími rohy napájenými čtyřmi knoflíkovými bateriemi. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku.

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní knoflíkové baterie. Malé dítě by mohlo knoflíkové baterie vložit do úst a při spolknutí mohlo by dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností; varování spotřebitelů před riziky (prodejce).

Dátum vydania 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť