Databáze nebezpečných výrobků

čelenka s rohy

Hlásenie RAPEX 7/2021

Červené plastové čelenky do vlasů, na kterých jsou připevněny ďábelské rohy s drsným / hladkým povrchem. Rohy obsahují LED diody, které jsou napájeny čtyřmi nebo dvěma knoflíkovými bateriemi - články. Napájení z baterie je umístěno v plastovém srdci uprostřed čelenky.

Výrobek je zabalený v plastové fólii.

Typ výrobku HLT7193, HLT7195
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické, udusenie
Nebezpečenstvo

Přihrádku na baterie lze snadno otevřít / rozbít, takže se zpřístupní knoflíkové baterie. Dítě by je mohlo vložit do úst a při spolknutí by mohlo dojít k poškození gastrointestinálního traktu. 
 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Čiarový kód 6926450471938, 6962019042959
Krajina záchytu Ohlasujúci: Česká republika
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Dátum vydania 23.02.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť