Databáze nebezpečných výrobků

Beauty Panenka s příslušenstvím "Girl Top Style"

Hlásenie RAPEX 39/2011

Plastová panenka s příslušenstvím (růžové boty, zrcadlo, taška a šaty různých barev) zabalena v kartonové krabici s průhledným oknem.

Typ výrobku č. zboží na faktuře 225641
Kategórie Deti – testy kočíkov, detského tovaru a výživy pre deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože plastový materiál obličeje panenky obsahuje 29% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP) a 3,9% hmotnosti dibutylftalátu (DBP). Diisononylftalát (DINP) byl také nalezen, ale nekvantifikován.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Finsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Celní úřady zakázaly dovoz.

Dátum vydania 06.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť