Databáze nebezpečných výrobků

WD Toys Automobil na dálkové ovládání "Police 116"

Hlásenie RAPEX 1/2012

Automobil se čtyřmi koly na dálkové ovládání. Modrá barva, velká kola, policejní houkačka, mříž na střeše. Na automobilu je text a štítky.

Typ výrobku Model JD-2168E
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Požiar, úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí požáru a úrazu elektrickým proudem, protože síťový adaptér nemá správnou izolaci. Navíc mají kolíky síťového adaptéru nesprávné rozměry.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 26.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť