Test elektrických zubných kefiek 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 2/2023

Každodenné čistenie chrupu môžu uľahčiť elektrické zubné kefky, ktoré časť práce spravia za vás. Do laboratória sme poslali 11 modelov a hodnotili sme, ako účinne a pohodlne sa s nimi čistia zuby, ako sú na tom s výdržou batérie alebo hlučnosťou. Až na pár čiastkových výhrad na ovládanie, alebo rýchlosť nabíjania môžeme testované modely pochváliť. Celkové hodnotenie majú všetky dobré.

Odborníci z hľadiska kvality starostlivosti o zuby neuprednostňujú manuálne ani elektrické kefky; podľa dlhodobých vedeckých výskumov sa však práve pri používaní tých druhých darí zuby udržiavať zdravšie. Okrem toho je práca s nimi jednoduchšia a pre niektorých aj znesiteľnejšia − kefku stačí jednoducho vložiť do úst, zapnúť a bez veľkého tlaku s ňou pohybovať.

Ušetrí prácu, čas nie

Nezanedbateľným benefitom elektrických modelov je, okrem uľahčenia ručnej práce, aj to, že sú vhodné pre osoby s fyzickým hendikepom, alebo obmedzenou hybnosťou. Na tomto mieste je ešte vhodné podotknúť, že elektrická kefka síce šetrí ruky, nie však čas. Zuby by ste si s ňou mali čistiť rovnako dlho ako s tou bežnou − teda najmenej dve minúty.

Najdôležitejšia je technika čistenia

Tak pri manuálnych, ako aj elektrických kefkách je dôležitá najmä technika, ktorá je pre úspešnosť čistenia dôležitejšia, ako výber zubnej pasty. O správnej technike sa viac dočítate v našom aktuálnom teste. Ak okrem kefky váhate aj nad výberom pasty, pomôcť by vám mohol aj náš publikovaný test zubných pást. Ak vás zaujímajú aj zubné pasty pre deti, môžete nahliadnuť aktuálneho zahraničného testu týchto výrobkov.

Čo sa týka aktuálne testovaných elektrických kefiek, môžeme prezradiť, že sa ich celkové výsledky nijako výrazne nelíšia (takisto to bolo v minulom teste kefiek). Najvyššou mierou sa na ich celkovom hodnotení, tak ako obvykle, podieľa účinnosť čistenia, pozreli sme sa však aj na výdrž ich batérie, spotrebe pri nabíjaní, alebo aj hlučnosti.


Testované výrobky - elektrické zubné kefky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické zubné kefky (11 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2023


Prihlásiť