Test vstavaných rúr 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 1/2023

Snahy o šetrenie vo všetkých smeroch nás nútia k menej častým návštevám reštaurácií a intenzívnejšiemu vareniu a pečeniu doma. V tomto ohľade je kľúčová rúra. Pokiaľ zvažujete jej kúpu, možno si vyberiete práve v našom teste. Do laboratória sme poslali 11 vstavaných modelov a podrobne sme zhodnotili tak ich schopnosti piecť, ako aj energetickú náročnosť, jednoduchosť ovládania či bezpečnosť.

Aj tí, čo ešte pred niekoľkými rokmi chodili okolo rúry prakticky bez povšimnutia, si možno v dnešnom neľahkom období uvedomujú, akým dôležitým pomocníkom je pri pečení najrôznejších pokrmov.

Pokiaľ premýšľate o nákupe nového pomocníka na pečenie, môžete si vyberať práve v našom teste. Tento rok sme doň zaradili 11 vstavaných rúr v cenovom rozpätí zhruba od 415 € do viac ako 2150 €. Rozdiely vo výbave sa nájdu napríklad v rôznych spôsoboch čistenia (pyrolytické, manuálne…), alebo v parnej funkcii, ktorú majú len niektoré modely.

Preverili sme tak samotné pečenie (kurčaťa, snehových pusiniek, piškóty atď.), ako aj stabilitu či presnosť nastavenia teploty, alebo efektivitu grilu. Posudzovali sme ho pri opekaní bieleho toastového chleba.

Súčasťou komplexného hodnotenia bolo, ako zvyčajne, meranie spotreby elektrickej energie, hodnotenie ovládania aj skúšky hlučnosti a bezpečnosti.

Podobne komplexné skúšky nájdete aj v testoch ďalších kuchynských pomocníkov, napríklad robotov.


Testované výrobky - vstavané rúry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vstavané rúry (84 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024


Prihlásiť