Test rýchlovarných kanvíc 2022

Sdílejte

Publikované v časopise 12/2022

Rýchlovarná kanvica je pre mnohých nenahraditeľnou kuchynskou pomocníčkou. Na testovanie sme zaradili 17 modelov aspoň čiastočne antikorových v cenovom rozpätí zhruba od 40 do viac ako 80 €. Okrem samotného varenia vody sme preverovali v laboratóriu aj to, ako ľahko sa s kanvicami zaobchádza, alebo či sú hlučné a bezpečné. Zaujímalo nás tiež, či nové kanvice ovplyvňujú senzorické vlastnosti vody.

V zime potrebujeme teplé nápoje častejšie, ako v iných ročných obdobiach. Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako mať vytúženú šálku čaju, kávy, alebo iného horúceho nápoja čo najrýchlejšie v rukách, je použitie rýchlovarnej kanvice. Má prakticky jediný účel: efektívne, pohodlne, bezpečne a čo najrýchlejšie uvariť vodu.

V teste nájdete zástupcov mnohých značiek, ktoré sú na našom trhu obľúbené, napríklad Siemens, Eta, Tefal či Silvercrest. Celkovo sme na testovanie zaradili 17 modelov v cenovom rozpätí od zhruba 25 do 80 €.

Hlavnou, nie však jedinou časťou nášho testu, bolo samotné varenie vody. Merali sme čas nevyhnutný na uvarenie jedného litra aj minimálneho množstva vody. Posudzovali sme však napríklad aj to, či sa voda v kanviciach zbytočne neprevaruje a nevynechali sme ani kontrolu filtra vodného kameňa. Ďalšie časti testu sa týkajú jednoduchosti ovládania aj spotreby elektrickej energie v stand-by. Hodnotili sme aj to, či kanvice veľmi „nehučia“, alebo ako kvalitne sú spracované.


Testované výrobky - rýchlovarné kanvice (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Rýchlovarné kanvice (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2022


Prihlásiť