Test fénov na vlasy 2022

Sdílejte

Publikované v časopise 11/2022

Fén na vlasy je bežnou súčasťou výbavy mnohých domácností. Okrem jednoduchého sušenia, ide o šikovného pomocníka aj pri vytváraní rôznych účesov. Ako efektívne a rýchlo sušia vlasy prístroje, ktoré dostať na našom trhu? Ako ľahko sa ovládajú a aké sú bezpečné? Môžeme od fénu za niekoľko stoviek euro očakávať viac ako od iného za pár desiatok? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky prináša náš test.

V regáloch obchodov aj na e-shopoch sa dá nájsť široká škála fénov v pomerne veľkom cenovom rozpätí. Snažili sme škálu zabezpečiť aj v našom teste, kde sa ceny sušičov vlasov pohybujú od zhruba 15 € (napríklad Sencor a Silvecrest) do viac ako 450 € (Dyson).

Hneď na úvod vám môžeme prezradiť, že čo sa týka výkonov, rozdiely v cenách sa na nich jednoznačne neprejavujú a väčšina testovaných výrobkov svoju hlavnú úlohu zvláda dobre alebo veľmi dobre.

V článku nájdete tak previerky samotného vysúšania vlasov, ako aj testy hlučnosti, ovládania alebo bezpečnosti. Hodnotili sme aj odolnosť fénov proti pádom na zem, ktoré môžu byť pri každodennom používaní dosť bežné.


Testované výrobky - fény na vlasy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Fény na vlasy (26 výrobků)
poslední aktualizace: 3.11.2022


Prihlásiť