Čierne ovce: Nechcená výhra

Obsah červencového vydání

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2019 Obsah červencového vydání

Publikované v časopise 2/2010

Vyhrali ste niekedy niečo? Pokiaľ nie, v istom zmysle môžete byť radi. Tiež ste mohli "vyhrať" niečo, čo vlastne celkom tak výhrou nie je. Tentoraz sme sa zamerali na podvodné predvádzacie akcie, ktoré stále beztrestne klamú ľudí.

Čo sme zistili o výhrach na predvádzacích akciách?


Predvádzacie akcie: Mnohé firmy organizujú predvádzacie akcie rôznych výrobkov, najčastejšie ide o hrnce, matrace atď. Chystáte sa na nejakú podobnú akciu? Pripravte sa na to, že pravdepodobne budete vystavení manipulatívnej psychológii.

"Gratulujeme, vyhrali ste": Pokiaľ začujete tieto slová, mali by ste spozornieť. Výhra od firmy, ktorá prezentuje výrobky, môže byť podvod a mnohokrát tiež je. Poradíme vám ako na podobnú výhru nenaletieť.

Nenechajte sa vykoľajiť: Na rôznych predvádzacích akciách je bežným postupom zmiasť prítomných, ktorí v danej chvíli nevedia, o čo ide, a tak pravdepodobne urobia to, čo po nich chcú predajcovia. Zvyčajne to potom neskôr oľutujú.
Pozor: Predajcovia sa často zameriavajú na starších občanov, ktorí sa nechajú ľahšie ovplyvniť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na rôzne predvádzacie akcie a poradíme vám, ako ich absolvovať bez toho, aby vás niekto oklamal.
 


Prihlásiť