Test príklepových vŕtačiek 2010

Publikované v časopise 2/2010

Vŕtačka má využitie v každej domácnosti. Sem-tam potrebujeme niečo vyvŕtať. Ak ste domáci majster, oceníte samozrejme kvalitnejšiu vŕtačku. Ale akú vŕtačku si z ponuky na trhu vybrať? Ktorá bude dobrá, výkonná, ale zároveň bude mať aj vybavenie, ktoré potrebujete? Náš test sa tentoraz zameral na vŕtačky a vieme viac...

Čo sme zistili v našom teste o príklepových vŕtačkách?


Vŕtačky, ktoré sme testovali: V našom teste sme sa zamerali na vŕtačky, ktoré vedia šraubovať a vŕtať, a to s príklepom aj bez neho. Skúmali sme tie, ktoré sa hodia do bežnej domácnosti, ale aj také, ktoré ocení aj náročný majster.

Výkon vŕtačky: Pri výbere vŕtačky si predovšetkým premyslite, na čo ju budete potrebovať. Testovali sme pre vás vŕtačky určené na vŕtanie do všetkých materiálov. Sústredili sme sa hlavne na počet otáčok pri jednotlivých značkách vŕtačiek. Nevenujte pozornosť iba krútiacemu momentu. Ani samotný údaj o maximálnom počte otáčok by nemal byť jediným kritériom, ktoré bude v popredí vášho záujmu.

Vybavenie vŕtačky: Kvalitná vŕtačka by mala mať vo svojej výbave dve rukoväte, hĺbkový doraz, dostatočne dlhý kábel, nastavenú silu príklepu atď. Ďalej je tiež vhodná primeraná váha, skľučovadlo s rýchloupínaním a ďalšie vybavenie. Ktoré vŕtačky ho majú a aká je kvalita ich vybavenia? Aj na to sme sa sústredili pri našom testovaní.

Výdrž vŕtačky: Potrebujete vŕtačku, ktorá vydrží veľa aj pri záťaži? Zrealizovali sme záťažový test, ktorý zahŕňal vŕtanie do žuly, betónu, kovu atď. Nechajte si od nás prezradiť, ktoré prístroje obstáli a ktorým došiel dych.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na príklepové vŕtačky. Ktoré sú najkvalitnejšie? My to vieme. Predplaťte si náš dTest a budete to vedieť tiež.


Vŕtačky staršie (porovnat)

Vŕtačky s príklepom (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vŕtačky staršie (45 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2010


Prihlásiť