Test ústnych vôd 2010

Publikované v časopise 2/2010

Na trhu je celý rad ústnych vôd, či už „obyčajných“, ale aj takých, ktoré vám zaručujú špecifické účinky. Ktoré ústne vody skutočne spĺňajú to, čo sľubujú? Náš test jednotlivé prípravky podrobne preveril.

Čo sme zistili v našom teste o ústnych vodách?


Kefka na zuby je dôležitá, ale…: Je nutné si uvedomiť, že kefka nedokáže vyčistiť celú plochu zubov, a teda je nutné využívať nielen dentálnu niť, ale aj ústnu vodu. Už iba z toho dôvodu, že medzizubnú kefku ani dentálnu niť nedokážu mnohí z nás správne používať.

Čo môžete očakávať od ústnej vody: Správna ústna voda má pomáhať chrániť pred zubným kazom, ale tiež má ochrániť ďasná a účinne predchádzať vzniku paradentózy. Iné ústne vody dokonca sľubujú aj oveľa viac. My sme sa v našom teste zamerali na sledovanie množstva fluoridov a ďalších účinných látok v konkrétnych výrobkoch. Vieme, ktoré ústne vody obsahujú najviac fluoridov a ktoré zaostávajú.

Bližšie k ústnym vodám: Povlak odstraňujeme čistením zubov, ale práve aj vyplachovaním účinnou ústnou vodou. Tam, kde zubný povlak nie je, nevznikajú kazy ani ďalšie ochorenia chrupu. Preto vyberajte ústnu vodu starostlivo. S niektorými prípravkami znížite tiež pravdepodobnosť vzniku zubného kameňa. Iné sú zase odporúčané pre citlivé zuby. Na trhu sú aj detské ústne vody, ktoré sa odlišujú príchuťou a tiež tým, že neobsahujú alkohol. V ktorých skutočne žiadny alkohol nie je? My to vieme.

dTest je tu pre vás. Otestovali sme rôzne ústne vody a vieme, ktoré sú najkvalitnejšie. Predplaťte si náš dTest a my vám odporučíme výrobok, s ktorým budete stopercentne spokojní. My vieme viac.


Testované výrobky - ústní vody (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ústne vody (13 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2010


Prihlásiť