Test umývačiek riadu 2022

Sdílejte

Publikované v časopise 8/2022

Úloha umývačiek je jasná – zbaviť rôzne druhy riadu všetkej špiny a zároveň v porovnaní s ručným umývaním ušetriť vodu. V hlavnej tabuľke vám ponúkame viac ako 30 aktuálne otestovaných úzkych aj klasických vstavaných a polovstavaných modelov. Nájsť spotrebič, ktorý umýva dobre a úsporne, nie je v súčasnosti našťastie problém. Kvalitná umývačka pritom môže stáť aj menej ako 400 €. Nielen v prípade lacnejších modelov však musíte za vytúžený výsledok zaplatiť trpezlivosťou.

Testy umývačiek v našom časopise patria k stáliciam. Za posledné roky sme vám predstavili výsledky niekoľkých stoviek najlepších umývačiek rôznych značiek, vybavenia aj cien. Nevyhýbame sa vstavaným ani voľne stojacim modelom. Okrem umývačiek riadu so 60 cm šírkou dávame testovať aj úzke modely vhodné do menších domácností. V tabuľke nájdete aj známe mená, ako je Samsung, Whirlpool, Electrolux či Bosch.

Testovací program sa už niekoľko rokov nezmenil, aktuálne výsledky sú preto plne porovnateľné s tými predchádzajúcimi. Opäť sme sa zamerali na kvalitu umývania a sušenia, dĺžku umývacích programov, spotrebu vody a elektriny, jednoduchosť ovládania, hlučnosť a dielenské spracovanie.

V časopise sme sa zamerali na vstavané umývačky. Naša webová databáza obsahuje aj podrobné výsledky voľne stojacich 60 cm umývačiek.


plně integrované myčky s klasickou šířkou (porovnat)

polointegrované myčky s klasickou šířkou (porovnat)

plně integrované myčky úzké (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Umývačky (313 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2023


Prihlásiť