Test akumulátorových kosačiek 2022

Publikované v časopise 6/2022

Sezóna údržby trávnikov je v plnom prúde a my vám prinášame čerstvé výsledky testu kosačiek. Tentoraz sme sa zamerali na modely s batériovým pohonom. Otestovali sme 19 akumulátorových kosačiek, aby sme zistili, ako zvládajú kosenie rôznych druhov trávnikov a ako sú na tom s výdržou batérie aj rýchlosťou nabíjania. Skúšky kosenia dopadli pomerne dobre a zaznamenali sme aj niekoľko veľmi dobrých výkonov. Počítajte však s tým, že prevádzkový čas aku kosačiek je obmedzený.

Kosačky už vo väčšine prípadov vyšli po zime z garáží aj kôlní a nastúpili do služby. Ak ste pri prvom tohtoročnom kosení záhrady zistili, že váš stroj už nepracuje hladko a práca viazne, výsledky nášho testu by vám mohli pomôcť s výberom novej posily. Nadviazali sme na rastúci trend akumulátorového náradia a zamerali sme sa tentoraz výhradne na batériové trávne kosačky. Ďalšie kosačky všetkých typov nájdete v našej webovej databáze.

Od nízkeho po prerastený trávnik

Každá záhrada je iná a takisto sa líši miera starostlivosti, ktorú je človek ochotný venovať údržbe trávnika. Test kosačiek na trávu preto tvorí séria skúšok kosenia rôzne vysokého porastu v rozličných podmienkach. Všetky skúšky robilo špecializované laboratórium zaoberajúce sa záhradnou technikou a starostlivosťou o trávnik, výkony a kvalitu kosačiek posudzovali skúsení odborníci.

V tabuľke nájdete výsledky kosenia nízkeho udržiavaného trávnika vrátane vlhkého variantu, vysokého trávnika a neupraveného prerasteného trávnika s mačinami a vysokými steblami. Všetky stroje absolvovali aj skúšku kosenia v ťažkom teréne, ktorá sa robila vo svahu, na nerovných plochách, pozdĺž múrov aj v rohoch. Pri kosačkách umožňujúcich mulčovanie, sme otestovali v praxi aj túto funkciu. Odbornému posúdeniu laboratórnych expertov neunikli ani zberné koše na trávu. Dozviete sa tiež, aké náročné je ovládanie kosačiek a s ktorými sa najlepšie pracuje.

Viac informácií a kompletné výsledky nájdete v aktuálnom teste.


Testované výrobky - kosačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kosačky na trávu (58 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Prihlásiť