Test bežeckých batohov a viest 2022

Sdílejte

Publikované v časopise 5/2022

Tento test je určený tak rekreačným bežcom, ako aj tým, ktorí vyrážajú na ultramaratónske preteky alebo dlhé horské traily. Pre nich sú bežecké batohy a vesty bežnou výbavou. Ako sa s nimi behá, sú vodoodolné a zmestí sa do nich všetko potrebné? Toto aj ďalšie veci sme preverovali v aktuálnom teste 16 modelov. Väčšina v skúškach obstála, pri štyroch modeloch však nastali väčšie problémy s vodoodolnosťou.

Bežecké batohy aj vesty by mali byť čo najľahšie a zároveň pohodlné, aby o nich človek skoro nevedel. Mali by mať ľahký prístup do vreciek, aby ich športovec mohol otvárať aj počas behu, mali by obstáť aj v náročných podmienkach, napríklad v daždi. Vzhľadom na to, že bežci na extrémne dlhé vzdialenosti často behajú aj v noci, mala by byť samozrejmosťou vybavenosť reflexnými prvkami.

To všetko sme si zobrali na mušku počas nášho testovania. Okrem používania v praxi, ktoré malo, tak ako obvykle pri testoch tohto typu, najvyššiu váhu, či skúšok pevnosti, sme preverovali aj využiteľnosť priestoru batohov aj viest. Zmestiť by sa do nich malo pitie, občerstvenie, náhradné oblečenie a ďalšie nevyhnutnosti. Nezabudli sme ani na kvalitu vyhotovenia.

Pri dlhšom behu, napríklad v náročnom horskom teréne, sa často mení počasie. Aj keď to ráno vyzerá na jasný deň, popoludní často spŕchne. Aby sme vyskúšali, či sa bežec môže v týchto podmienkach spoľahnúť na to, že mu náhradné oblečenie a ďalšie veci zostanú suché, testovali sme aj vodoodolnosť produktov.


Testované výrobky - bežecké batohy a vesty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bežecké batohy (16 výrobků)
poslední aktualizace: 5.5.2022


Prihlásiť