Test záhradných nožníc 2022

Sdílejte

Publikované v časopise 4/2022

Aj keď v súčasnosti už existuje mnoho elektrických pomocníkov, ktorí prácu v záhrade výrazne uľahčujú, klasické záhradné nožnice sú stále nástrojom, po ktorom skôr alebo neskôr siahne každý. Ktoré však vybrať? Otestovali sme viac ako dve desiatky výrobkov, aby sme vám voľbu uľahčili.

Keď sa so svojou záhradnou zeleňou nezhodnete, ktorým smerom a v akom množstve majú rásť vetvy alebo kvety, je čas na zostrih. Základným nástrojom na úpravu vegetácie sú jednoduché záhradné nožnice. Ktoré vybrať a čo si na nich všímať? Dobré záhradné nožnice majú robustný mechanizmus a kvalitnú čepeľ (v prípade nožníc dvojčepeľových čepele). Od výroby nie sú tupé, zostávajú ostré čo možno najdlhšie a v prípade otupenia nie je zložité ich nabrúsiť alebo čepeľ vymeniť. Nemenej dôležitá je aj ergonómia nožníc. Aký tvar majú držadlá? Sú mäkké? Nešmýkajú sa pri používaní?

Do testu sme nezaradili kovové nožnice, elektrifikované ani výrobky s násadami alebo dlhšími držadlami. Zamerali sme sa na ručné záhradné nožnice s dvomi čepeľami, teda tie, ktoré by nemali chýbať v žiadnej záhrade, nech už je akokoľvek veľká.

Vo výbere nájdete výrobky v cenovom rozpätí od 4,70 do 61 €. Najväčšiu pozornosť sme, pochopiteľne, venovali skúškam strihania. Otestovali sme aj ergonómiu a iné praktické aspekty produktov, kvalitu ich spracovania a odolnosť.


Testované výrobky - záhradné nožnice (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Záhradné nožnice (25 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2022


Prihlásiť