Test kávovarov 2022

Publikované v časopise 2/2022

Vôňa, chuť aj povzbudivé účinky robia z kávy už tisícročia veľmi obľúbený nápoj. Výbornú kávu si môžete dnes rýchlo a ľahko pripraviť aj doma alebo v práci. Dobrým pomocníkom je v tomto smere kvalitný kávovar, či už automatický, kapsulový, alebo pákový. Do laboratória sme poslali celkovo dvadsaťštyri zástupcov všetkých troch typov. Výsledky sú pozitívne, rozdávali sme celkovo dobré hodnotenia.

Ako obvykle, aj tentoraz sme testovali niekoľko typov kávovarov, od automatických cez kapsulové až po pákové. Cenové rozpätie bolo široké, zhruba od 123 € do necelých 1 557 €.

Takisto ako v minulých rokoch, aj aktuálny test kávovarov sa nesie v znamení dobrých správ. Celkovo sa všetky testované výrobky ľahko ovládajú a môžete od nich očakávať dobrú kávu.

Okrem rýchlosti prípravy kávy, jej teploty, alebo napenenia mlieka sme testovali aj to, ako pohodlne sa prístroje ovládajú. Pri kávovaroch kladieme veľký dôraz na ovládanie; ide o prístroje, ktoré sa obvykle používajú niekoľkokrát denne. Súčasťou testu je, už tradične, senzorické posúdenie expertmi a taktiež previerka spotreby elektrickej energie.

Výsledky aktuálne publikovaných kávovarov je možné porovnávať s predtým otestovanými modelmi. Konkrétne tými, ktoré sme zverejnili v roku 2018 a neskôr; práve od toho roku totiž používame rovnaký testovací program.


automatické kávovary (porovnat)

kapslové kávovary (porovnat)

pákové kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary na kapsule (111 výrobků)
poslední aktualizace: 10.2.2022


Prihlásiť