Test tlačiarní 2022

Publikované v časopise 1/2022

Žijeme v čase, keď sa stále viac dokumentov uchováva iba v elektronickej forme. Nie div, ide o lacnejší a ekologickejší variant. Napriek tomu asi len tak rýchlo neodzvonia potrebe klasickej tlače na papier a tlačiarne budú aj naďalej súčasťou kancelárií aj niektorých domácností. Špecializované laboratórium v posledných mesiacoch vyskúšalo 21 tlačiarní rôznych typov. Poďme sa pozrieť, s akými výsledkami.

Vždy na začiatku roka chystáme pre vás do časopisu nový test tlačiarní rôznych typov. Tlačiarne zďaleka nie sú jednotvárnym a nudným artiklom. Môžete ich triediť podľa rôznych kľúčov. Platí, že každý typ a konfigurácia sa hodí na trochu odlišné účely. V súčasnosti na trhu nájdete dve základné skupiny tlačiarní, ktoré sa líšia zvolenou technológiou tlače.

Jednu obrovskú kategóriu tvoria atramentové, druhú laserové modely. Vyberať si môžete aj podľa vybavenia a funkcií, ktoré tlačiarne zvládnu. Pokiaľ vám ide iba o samotnú tlač, úplne vám postačia tzv. jednoúčelové tlačiarne. Hocikedy sa však hodí, keď prístroj dokáže okrem tlače aj kopírovať a skenovať. Takéto zariadenia nazývame multifunkčnými.

Laboratórium, v ktorom nechávame tlačiarne testovať, každoročne stojí pred náročnou úlohou. Snažíme sa totiž vyhovieť tým, ktorí zháňajú tlačiareň pre domácnosť, aj tým, ktorí sa obzerajú po výrobku vhodnom do kancelárskeho prostredia. Rovnako ako v predošlých rokoch nájdete v tabuľke laserové aj atramentové, čiernobiele aj farebné, jednoúčelové aj multifunkčné modely.


multifunkční tiskárny inkoustové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárna inkoustová černobílá (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelová tiskárna inkoustová barevná (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (187 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2021


Prihlásiť