Test psích samonavíjacích vôdzok 2022

Publikované v časopise 1/2022

Výber vôdzky je jednou z najzásadnejších volieb, pred ktorou stojí každý majiteľ psa. Pre mnohých z nich je vôdzka otázkou vkusu a sú ochotní za ňu za platiť nemálo peňazí. Je však vyššia cena zárukou kvality? Ako sú vôdzky odolné proti poškodeniu a ako pohodlne sa držia v ruke? Nie sú náchylné na zamotávanie? Dozviete sa v aktuálnom teste 16 samonavíjacích modelov.

V tuzemsku je registrovaných asi dva a pol milióna psov, a tak nie div, že sme v Európe považovaní za národ psičkárov a psiu veľmoc. Pretože vôdzky patria k najzákladnejšej psičkárovej výbave, pozreli sme sa im na zúbok, konkrétne tým samonavíjacím.

Ide v podstate o pásku alebo lanko, ktoré sa automaticky navíja, alebo vyťahuje podľa toho, či sa pes od svojho majiteľa vzďaľuje alebo sa k nemu približuje.

Voľnosť nadovšetko

Medzi psičkármi sú samonavíjacie vôdzky obľúbené najmä preto, že dávajú psovi voľnosť pohybu aj na takých miestach, kde nie je dovolené mať ho pusteného na voľno. My sme do laboratória poslali 16 modelov takýchto vôdzok v cenovom rozpätí od 6 do 32 €. Dĺžka vôdzok sa pohybovala od troch do ôsmich metrov a maximálna hmotnosť psa od 20 do 50 kilogramov.

Test zahŕňa široké spektrum skúšok od funkcie mechanizmu na zamykanie, odolnosti proti korózii aj pádu, až po praktické skúšky. V praxi testujúci psičkári hodnotili, ako pohodlne sa vôdzka drží, alebo či nie je náchylná na zamotávanie.


Testované výrobky - psie samonavíjacie vôdzky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Samonavíjacie vôdzky pre psov (16 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2021


Prihlásiť