Test digitálnych kompaktov a zrkadloviek 2009

Publikované v časopise 12/2009

Fotoaparáty patria medzi tovar, ktorý sa často kupuje. Ich užívatelia sú rôzni. Niektorí chcú urobiť pár fotiek z osláv či z dovolenky a stačí im jednoduchý prístroj. Iní sa snažia o takmer umelecké fotografie. Podľa toho si vyberá každý svoj fotoaparát. Rozdiely vo vstupných nákladoch sú veľmi veľké. Ale čo kvalita? Odpovedá vždy cene? Náš test si tentoraz vzal na mušku 105 rôznych fotoaparátov a má pre vás výsledky.

Čo sme v našom teste zistili o digitálnych kompaktoch a zrkadlovkách?


Jednoduché kompakty: Amatérom tento fotoaparát bude stačiť. Síce je kvalita fotiek väčšinou iba uspokojivá, ale nájdete tu aj kvalitnejšie prístroje. Oceníte tiež praktické rozmery, nízku hmotnosť a jednoduché ovládanie.

Pokročilé kompakty: Ide o väčšie a ťažšie prístroje s elektronickým hľadáčikom a displejom. Fotky sú o niečo kvalitnejšie. Viac vám o jednotlivých prístrojoch prezradí náš test.

Digitálne zrkadlovky a systémové fotoaparáty: Pokiaľ to s fotografovaním myslíte skutočne vážne, určite siahnite po digitálnej zrkadlovke. Dajte si však pozor na lacné objektívy, ktoré nemajú príliš dobrú kvalitu. Digitálne zrkadlovky majú tiež dnes konkurenciu v podobe fotoaparátov s výmennými objektívmi a kvalitnými hľadáčikmi. Ktorý výrobok si teda vybrať?

dTest je tu pre vás. Tentoraz sa zameral na bližšie skúmanie digitálnych kompaktov a zrkadloviek. Ktorý výrobok je pre vás najlepší? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Staršie testy fotoaparátov (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Prihlásiť