Test panvíc s nepriľnavým povrchom 2021

Publikované v časopise 10/2021

Aká je ideálna panvica, ak by ste z akéhokoľvek dôvodu chceli len jedinú? Mala by byť dobre vyvážená, mať primeranú hmotnosť a šikovnú rukoväť. Hlavne by sa na ňu však nemali lepiť pripravované pokrmy. Zvládajú panvice s nepriľnavým povrchom svoju úlohu? Na to sme sa zamerali v teste 29 modelov.

Ak sa ponoríte do mora ponúk kuchynských potrieb, budete svedkami niečoho, čo nie je možné opísať inak ako chaos. V ľubovoľnej kategórii pravdepodobne zbadáte tisíce veľmi podobných výrobkov, pri ktorých sa veľakrát nedá bez vyskúšania s istotou povedať, prečo je ich cena taká, aká je. Cenové spektrum je pri väčšine kuchynských potrieb skutočne široké. Napríklad my sme sa po niekoľkých rokoch opäť zamerali na panvice s nepriľnavým povrchom a na testovanie sme vybrali modely s priemerom približne 28 cm. Aj napriek užšiemu zameraniu sme pri nákupoch narazili na panvicu za 6 €, ale aj za 134 €.

Náš testovací program z roku 2018 sme trocha upravili aj na základe skúseností z predošlých testov. V novej zostave skúšok už napríklad nenájdete chemickú analýzu. Všetky predtým hodnotené produkty totiž prešli v minulosti skúškou bez najmenších problémov. Ďalší prínos skúšky sme preto vyhodnotili ako minimálny. Naopak, začali sme testovať na panviciach s nepriľnavým povrchom rýchlosť zahrievania. Ako teda fungovali produkty v zápase podľa aktualizovaných pravidiel?


Testované výrobky - panvice s nepriľnavým povrchom (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Panvice s nepriľnavým povrchom (29 výrobků)
poslední aktualizace: 30.9.2021


Prihlásiť