Test videokamier 2009

Publikované v časopise 12/2009

Chcete kameru so skutočne kvalitným obrazom? Budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka, ale aj tak je nutné vyberať starostlivo, aby ste so svojím prístrojom boli spokojní. Prezradíme vám, ktoré kamery sú najkvalitnejšie.

Čo zistil náš test o videokamerách?


Kamery s kvalitným detailom: Ak si zakúpite kameru, ktorá je zameraná na detail, získate päťkrát väčší detail, než s kamerou, ktorá má štandardné rozlíšenie. Ak sa však chcete touto kvalitou aj pokochať, musíte mať tiež televízor s vysokým rozlíšením. Možno sa vám bude hodiť kamera, ktorá má možnosť aj bežného rozlíšenia, ktoré vám umožní nahrávku rýchlejšie spracovať na počítači.

Najlepšie a najdrahšie modely: Pokiaľ ste ochotní si priplatiť, získate kameru, ktorá má okrem vysokého rozlíšenia aj veľkú kapacitu pevného disku a ďalšie vylepšenia, ktoré oceníte aj na vašich cestách. Prezradíme vám, ktoré kamery najlepšie obstáli v našom teste.

Kvalitná batéria: Dôležitou vlastnosťou, ktorá sa vám bude páčiť, je tiež dlhá výdrž. Aj na toto hľadisko sme sa pri našom testovaní zamerali.

Fotoaparát verzus kamera: Je možné využiť kameru aj ako fotoaparát? Všetky testované modely vedia fotografovať, ale výbornú kvalitu fotografií s nimi nezískate. Možno časom budú kamery v tomto smere viac prepracované.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na kvalitné videokamery, ktoré vám majú poskytnúť takmer profesionálne videá. Ktoré sú najlepšie? Predplaťte si náš dTest a budete to vedieť.


Videokamery staršie (porovnat)

Videokamery 2009 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery 2009 (115 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Videokamery staršie (182 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2009


Prihlásiť