Test sušičiek bielizne 2021

Publikované v časopise 9/2021

Nie každý má možnosť, alebo chce, nechávať bielizeň sušiť na sušiaku alebo vonku na šnúre. Súčasťou čoraz väčšieho počtu našich domácností sú sušičky bielizne. Ani v tomto roku sme ich nezabudli dať otestovať, laboratórnymi skúškami prešlo 26 nových modelov. Potešilo nás, že viac ako polovica získala dobré hodnotenie. Kvalitný spotrebič dnes zoženiete aj za menej ako 470 €.

Presne po roku vám prinášame úplne nový test kondenzačných sušičiek. Kým vlani sa do výberu dostal aj jeden model vybavený vykurovacím telesom, tento rok nájdete vo výsledkovej tabuľke iba sušičky s tepelným čerpadlom. Dôvod je jednoduchý, prístroje s vykurovacím telesom sú vymierajúci druh a modely s tepelným čerpadlom ich čo nevidieť úplne vytlačia z trhu.
Aktuálny test zahŕňa 26 nových modelov sušičiek. Priemerná cena sa v čase uzávierky pohybovala medzi necelými 430 až 1 137 €. Kapacita bubna pre bavlnenú bielizeň je pri najmenších sušičkách 7 kg, pri tých väčších 9 kg. V prípade látok z umelých vlákien je maximálna náplň menšia, približne 3 až 4,5 kg.


Testované výrobky - sušičky bielizne (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky bielizne (105 výrobků)
poslední aktualizace: 3.2.2022


Prihlásiť