Test umývačiek riadu 2021

Publikované v časopise 7/2021

Z laboratória k nám poslali výsledky 22 aktuálne otestovaných umývačiek. Ide o zmes vstavaných aj voľne stojacich modelov. Časť je určená na zabudovanie do kuchynskej linky, časť tvoria voľne stojace umývačky. Väčšina výrobkov dopadla dobre, narazili sme aj na kvalitné produkty za rozumnú cenu. Kompletnú tabuľku s výsledkami nájdete na našom webe.

Desiatky otestovaných umývačiek

Na www.dtest.sk/mycky nájdete výsledky desiatok aktuálne aj v minulosti testovaných umývačiek, a to vstavaných, voľne stojacich, úzkych aj širokých. Rovnako si môžete prezrieť detailnejšie hodnotenie skúšok a prehľad vybavenia aj podrobný opis skúšok. Výsledky sú dostupné predplatiteľom.

Umývanie riadu je pomerne náročná, ale aj nevyhnutná činnosť. Prečo ju teda neprenechať strojom? Kvalitná umývačka zvládne dôkladne zbaviť riad nečistoty a navyše dokáže ušetriť veľké množstvo vody. Webovú databázu sme doplnili o 22 umývačiek.

Zásadnou skúškou pre hodnotenie umývačiek je kvalita umývania a sušenia. Skúšame dva najpoužívanejšie programy − hlavný (niekedy nazývaný aj univerzálny, denný alebo automatický) a úsporný (ekologický, eko, bio). Ktoré umývačky zvládli hlavnú úlohu najlepšie? Dozviete sa v odomknutej časti testu.


Databáze testovaných výrobků

Umývačky (234 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2021


Prihlásiť